ČeskyEnglish

Fotokazuistika 1

19.1.2011

Žena, 98 let, posttraumatický defekt přední strany bérce LDK.

Pacientka i vzhledem ke svému věku žije sama, pravidelně ji navštěvuje dcera. Defekt s povlakem, minimální sekrece, bez zápachu, v okolí mírný erytém, lokální citlivost přední strany bérce distálně.

Pro debridment vybrán hydrogel Nu-gel překrytí Inadine, převazy denně po dobu 7 dnů. Povlak částečně odstraněn, převládá lokální citlivost na bérci. Během měsíce použita škála dalších krytí, defekt spíše stagnující. Dále použit Silvercel, vzhledem k minimální sekreci před aplikací zvlhčen roztokem Ringeru. Po několika dnech dochází k rychlému vyčištění spodiny.

V této době pacientka doma upadla, je závislá na péči, dcera si bere matku k sobě. Nastává rychlý obrat v léčbě, svoji úlohu zde rozhodně zahrála zvýšená péče o pacientku a zlepšení nutriční stavu. Defekt je čistý, aplikován tzv. PAT systém � Promogram, Actisorb, Tielle.

Poslední snímky zachycují situaci vždy po týdnu. Ochrana nové kůže krytím Mepitel ještě 14 dnů.

Dokumentační fotografie kazuistiky Dokumentační fotografie kazuistiky Dokumentační fotografie kazuistiky Dokumentační fotografie kazuistiky Dokumentační fotografie kazuistiky Dokumentační fotografie kazuistiky Dokumentační fotografie kazuistiky

Sekce: Kazuistiky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2010 ČSLR    RSS kanál  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

557969 návštěvníků webu